ЗУСТРІЧ З НАДЗВИЧАЙНИМ І ПОВНОВАЖНИМ ПОСЛОМ КОРОЛІВСТВА ІСПАНІЯ В УКРАЇНІ

 

12 жовтня 2022 року Львівщину з робочої поїздкою відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу, під час якого відбулися зустрічі з керівництвом регіону та Представництва МЗС України у Львові.

Іспанському гостю висловлено вдячність за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в умовах триваючої російської агресії, а також за надання гуманітарної та військової допомоги.

Іспанія прихистила у себе понад 137 тисяч українців, які вимушено покинули свої домівки через воєнні дії (четвертий найбільший показник серед країн ЄС).  Крім того, Іспанія запрошує українських військових на навчання перед військовим розгортанням, приймає на лікування поранених бійців та мирних мешканців, зокрема дітей.

Під час зустрічі сторонами обговорено потреби, пов’язані з пошуком та облаштуванням місць для тимчасового поселення внутрішньо переміщених осіб.

Заторкнуто також питання щодо іспанських інвестицій в економіку Львівщини. Станом на сьогодні в області зареєстровані понад три десятки підприємств з іспанськими інвестиціями. Окреслено напрямки можливої співпраці: машинобудування, в т.ч. електротехнічна промисловість,  сільське господарство. Посол Королівства Іспанія зазначив, що наближення України до Європейського Союзу в законодавчому вимірі стане платформою для більш безпечного входження на український ринок іспанського бізнесу. Сторони розглянули можливість організації зустрічей підприємців з обох сторін, а також співпрацю у сприянні релокованому на територію Львівщини бізнесу.

Обговорено можливість  відкриття консульської установи Іспанії у Львові, що  сприяло б пожвавленню співпраці Львівщини з Королівством Іспанія. (У 1930–39 роках у Львові діяло Іспанське почесне віце-консульство. Установа припинила свою роботу у зв’язку з початком Другої світової війни.)

 

В рамках робочого візиту Посла на Львівщину відбулось також урочисте спецпогашення поштової марки, присвяченої дружбі між іспанським та українським народами під назвою «¡Estamos juntos! / Ми разом!». Введення в обіг спеціальних поштових марок приурочили до національного Дня Іспанського Королівства, який щорічно відзначають 12 жовтня.

Рікардо Лопес-Аранда Хагу наголосив на тому, що Іспанія розуміє, що Україна захищає цінності, демократію, які є спільними не лише для іспанців та європейців, а й для всього західного світу. Він запевнив, що підтримка, яка надається Іспанією, продовжуватиметься і в майбутньому.

Відповідно погашена за участі Посла марка символізує дружбу і підтримку Іспанії Україні.

Тираж марки обмежений – тисяча примірників. Основне її призначення – подяка міжнародним партнерам, зокрема іспанським, та діаспорі за допомогу, яку вони надають Україні у боротьбі з російськими окупантами.