ЗУСТРІЧ З НАДЗВИЧАЙНИМ І ПОВНОВАЖНИМ ПОСЛОМ КОРОЛІВСТВА ШВЕЦІЇ В УКРАЇНІ ТОБІАСОМ ТИБЕРГОМ

https://old.loda.gov.ua/cache/thumbnails/5/155/5_1649775619_1620x1080_1_0.jpg

12 квітня 2022 року відбулася зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Швеції в Україні Тобіасом Тибергом, в рамках якої обговорили пріоритети України в гуманітарних та військових потребах, комплектування підрозділів тероборони в області.

Швеція вкладає багато ресурсів у роботу інституцій ООН, тож особливо зараз, під час повномасштабної війни, зацікавлена у їхній максимально ефективній співпраці з Україною.

Посол Швеції відзначив, що метою візиту є дізнатися, які гуманітарні потреби є в Україні і як відбувається розподіл гуманітарної допомоги між внутрішньо переміщеними особами та військовими. 5 травня Швеція разом з Республікою Польща організовують спільну конференцію для збору коштів на допомогу українцям. Львівщина взяла на себе велику відповідальність у гуманітарній роботі в час війни, тому важливим є розуміти нагальні потреби регіону.

З української сторони зазначалося, що є потреби у медикаментах, продуктах тривалого зберігання та речах першої необхідності.

При цьому, в контексті міжнародних гуманітарних організацій ООН, варто констатувати, що їх представники розгортають свою діяльність в Україні лише зараз. Механізм реєстрації переселенців та виплати їм грошової допомоги цього тижня має бути затверджений урядом. Йдеться про «World Food Programme» та UNHCR (Управління Верховного комісара ООН у справах біженців). Водночас, з перших днів повномасштабного вторгнення рф в Україну допомогу на кордоні переселенцям надає «ЮНІСЕФ», а також активно і на постійній основі допомагають церковні організації, «Карітас».

Керівництвом регіону закликало шведську сторону посприяти в інвестуванні у будівництво в області вузькоколійної залізниці в Європу, а також в нові програми підтримки бізнесу на Львівщині у час війни: це і підтримка релокованих підприємств, програму інновацій, а також програму підтримки сільського господарства.

 Посол та члени шведської делегації, зокрема координаторка з питань України в ООН Софія Марія Екльоф, радник посла Марія Ліндгрен Салтанова та представник Асоціації з міжнародного розвитку та співпраці («Sida») Самюель Тунфьорд, запевнили у подальшій підтримці Швеції.

https://old.loda.gov.ua/cache/thumbnails/c/388/4_1649775616_1647x1080_1_0.jpg