Зустріч з представниками Міжнародної організації з міграції ООН

14 вересня 2022 року відбулася зустріч керівництва регіону та Представника МЗС України у Львові Андрія Грушка з директором регіонального офісу Південно-Східної Європи, Східної Європи та Центральної Азії Міжнародної організації з міграції ООН (International Organization for Migration; МОМ/IOM) Манфредом Профазі.

В рамках зустрічі обговорили виклики, з якими стикнулася Львівська область, з огляду на велику кількість внутрішньо переміщених осіб та початок опалювального сезону.

В області офіційно проживають 250 тисяч вимушених переселенців, однак реальний показник удвічі вищий (більшість людей заселяються у приватний сектор та не реєструються як ВПО).

Метою візиту представників МОМ є ознайомлення з ситуацією на Львівщині, вивчення потреб та узгодження подальших напрямків співпраці.

Відповідно до затвердженої нової обласної Програми реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів заплановано відремонтувати 25 закладів у 20 громадах області та створити майже 2700 місць для ВПО (з обласного бюджету передбачено понад 150 млн грн.). Наразі виконуються роботи у трьох напрямах: ремонт приміщень, які тривалий час не використовували, і переобладнання їх під житло; будівництво нових об’єктів, зокрема, модульних будиночків, та викуп готового житла. Заплановано додатково облаштування пунктів обігріву.

Досягнуто домовленості, що невдовзі за підтримки МОМ в області почнуть реалізовувати проєкти з реновації чотирьох закладів професійно-технічної та вищої освіти (Стрийське вище професійне училище, Червоноградський гірничо-економічний фаховий коледж, Дрогобицький державний педагогічний університет, Новороздільський професійний ліцей). В результаті цього вдасться створити понад 1,1 тис. місць для ВПО.

МОМ надає цілий спектр спеціалізованої та загальної підтримки для багатьох незахищених людей, що постраждали від війни і не в змозі самостійно забезпечити себе засобами для існування чи подбати про себе.

Додатково сторони обговорили співпрацю в економічній галузі з огляду на релокацію в область понад 200 підприємств. МОМ працює над втіленням в регіоні власної програми грантової підтримки для відновлення бізнесу, постраждалого внаслідок воєнних дій. Йдеться про сприяння економічній адаптації та відновленню мікро- і малих підприємств в Україні.